KAS SA TEADSID?!

Tänapäeval on kõik küünelakid ja kosmeetikatooted nii udupeeneks läinud. Vanasti sai ainult küünelakkidega tööd tehtud ja ma ei mäleta, et hirmsasti oleks räägitud nende kahjulikkusest või loomade peal testimisest!
Läksid poodi, valisid ” extra long lasting”, aga nüüd tuleb välja, et opsti.. see kirje ei ole teps mitte hea, see annab märku, et kohe- kohe on sul peavalud, allergilised reaktsioonid ning hullemaid stsenaariume ma ei hakka nimetamagi.
Okei, aga mida siis tähelepanna, et tooted oleksid nö võimalikult “tervislikud”.
7*free/5*free/3* free – need märgised tähistavad, et lakk on vastavalt numbritele mõningate (tegelikult juba EU-s keelatud/piiratud) ainete vabad!
LOOMASÕBRAD, teie märgised on:
*Cruelty free- ehk siis nö julmuse vaba. Tähis või märgistus, mis annab märku, et antud toodet ei ole kasutatud loomade peal ja et selle toote hüvanguks ei ole loomi julmalt koheldud või lausa tapetud!
Õudne mõelda, et keegi üldse võiks loomi halvasti kohelda, aga jah.. eks reaalsus on teine..Ühesõnaga, otsi cruelty free märgistust ja päästa karvased loomad!
*Vegan- ehk neis toodetes ei kasutata loomseid toormaterjale.
Näiteks, olen kuulnud, selleks et saada glitterlakke kasutatakse kalasoomuseid.
Kusjuures, kui guugeldada NCLA küünelakke, siis neid soovitatakse USAs peaaegu, et igas antud teemalises blogis ja ilunõuannete blokkides kui väga sõbralikku toodet!
Siin edasi kirjutan pikemalt kuiva juttu, kes viitsib süveneda, andke minna!

Ehk siis kahjulike mõjudega ained küünelakkides peetakse: tolueeni, formaldehüüdi, dibutüülftalaati, formaldehüüdvaiku, parabeene, ksüleeni ja kamprit.

tolueen (toluene)– seda ainet kasutatakse küünelakkides, et saada ühtlasem tulemus ja leidub ka küünelakieemaldajates. Tolueenis leidub bensiini ning aurud on väga mürgised, pikemaajaline kokkupuude sellega võib mõjutada kesknärvisüsteemi.

formaldehüüd (formaldehyde)kasutatakse meditsiinilaborites kudede säilitusainena ja palsameerimisvedelikuna surnukuurides. Küünelaki maailmas aitab see aine värvidel kauem säilida. Võib esile kutsuda dermatiiti ning põhjustada allergilisi reaktsioone.

formaldehüüdvaik (formaldehyde resin) võib tekitada allergilisi reaktsioone ning kutsuda esile dermatiiti. Veidike vähem kahjulik kui formaldehüüd.

dibutüülftltaat (dibutyl Phthalate DBP)– aine roll on pikendada küünelaki püsivust. Võib kahjustada loote arengut ning tekitada varajast menopausi.

parabeen (parabens)- kõige laialdasemalt kasutatud säilitusained kosmeetikas. Võivad põhjustada nahaärritusi ja lööbeid.

ksüleen (xylene)- kasutatakse teiste ebameeldivate lõhnade peitmiseks. Ksüleeni aurud võivad põhjustada silmade ärritust, nahaärritust, peavalu, pearinglust ja iiveldust.

kamper(camphor)– annab küünelakkidele ekstra läikivuse. Suures koguses sissehingamisel võib tekitada allergilisi reaktsioone, nahaärritust, peavalu.

Sharing is caring:
error0